Jak działa i ile kosztuje odbiór oleju przepracowanego

Olej przepracowany to taki, który utracił swoje pierwotne właściwości nadane przez producenta. Nie nadaje się dużej do używania w roli, do której został przeznaczony. Co istotne, stanowi on odpad niebezpieczny i nie można zutylizować go w standardowy sposób. Aby pozbyć się kłopotu związanego z przepisową utylizacją oleju przepracowanego, można oddać go do skupu. Jak to działa, ile kosztuje? Ile zapłaci przedsiębiorca za odbiór przepracowanego oleju?

Przepracowany olej należy do szczególnej grupy odpadów określanych jako niebezpieczne. Oznacza to że, w istotny sposób może zagrażać środowisku, ludziom i zwierzętom. Do wytwarzania przepracowanego oleju dochodzi na przykład w warsztatach samochodowych, ale także w innych przedsiębiorstwach, w różnych gałęziach przemysłu. Wytwórca odpadu jest w świetle prawa jego właścicielem i odpowiada za jego prawidłowe magazynowanie, transportowanie oraz przekazanie do utylizacji wyspecjalizowanej jednostce. Nie wolno wylewać oleju do studzienek, odpływów ani gromadzić w zbiornikach w nieprzepisowy sposób.

Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, co pozwoli uniknąć finansowych kar, a także zagrożenia dla środowiska, najłatwiej jest skorzystać z kompleksowych usług firmy wyspecjalizowanej w gospodarowaniu odpadami. Jak to zrobić?

Oddaj olej do skupu w Wektor

By w łatwy sposób pozbyć się kłopotu, wystarcz nawiązać stałą lub okresową współpracę z odbiorcą odpadów. Większość firm pracuje w oparciu o długotrwałe umowy lub w modelu B2B. Aby uzgodnić szczegóły z naszą firmą, wystarczy że wypełnisz formularz na stronie. Poinformujemy cię krok po kroku o możliwych rozwiązaniach.

Dostarczymy niezbędne zbiorniki na olej przepracowany, a po ich zapełnieniu odbierzemy je we wskazanym miejscu i terminie. Odbioru dokonujemy na podstawie karty przekazania odpadu. Dopełniamy wszystkich formalności. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie rejestracji do systemu BDO, również zrobimy to za ciebie. Z firmą Wektor o nic nie musisz się martwić.

Ile kosztuje odbiór oleju przepracowanego?

Odbiorca nie ponosi kosztów transportu przepracowanego oleju w naszej firmie. Odpady olejowe posiadają wartość rynkową, ponieważ mogą być przetwarzane i ponownie wykorzystywane. Pozwala to wytwórcy pozbyć się odpadów olejowych poprzez oddanie do skupu, bez ponoszenia kosztów związanych z zabezpieczeniem i transportem specjalnie przystosowaną samochodową.

Więcej tekstów: